Výlety - město Makarska

Po pobřežní promenádě městečkem Makarska můžeme pěšky i na kole podniknout výlet směrem na sever do sousední Bašky Vody a Brely,směrem na jih do Tučepi a Podgory.
(viz. mapa menu Makarska město)

VEPRIC
maják_SV. PETRA
MAKAR
KOŠTINA
DUBROVNIK
palác_DIOKLECIÁNŮV
řeka_KRKA
STARI MOST
MODRE JEZERO

Dále se můžeme vydat i do blízkého poutního místa Veprić, které je vzdáleno pěší chůzí z centra Makarské asi 1,5km.

Krásná procházka je kolem poloostrova Sv.Petra (maják, obnovený kostelík Sv.Petra).

Nezapomenutelné jsou vycházky do podbiokovských podhorských vesnic Makar.

Kotišna (zde je botanická zahrada,ve které je soustředěna vzácná biokovská alpinská květena).

Z výletů do okolí jsou překrásné celodenní lodní výlety, tzv. Fish picknic, na ostrovy Brač, Hvar, Korčula, které nabízí lodě a agentury v přístavu Makarske. Je možné se tam vydat i trajektem společnosti Jadrolinija.

Na promenádě okolo pláže místní cestovní kanceláře nabízejí i vzdálenější výlety z města Makarska do překrásných zákoutí země Chorvatsko a to do: města Dubrovník – jedinečné přístavní město v jižní Dalmácii. Jádro starého historického města obklopuje vysoká, 2km dlouhá zeď.

Split - největší město na jadranském pobřeží a druhé největší město Chorvatska. Split je nejvíce znám pro své kulturní a historické památky jako např. Diokleciánův palác, a nachází se na seznamu světového dědictví UNESCO.

NP Krka se nachází poblíž Šibeniku. Řeka Krka tu vytvořila působivou krajinu s kaňony, vodopády, jezery. Natáčelo se zde spousty scén z filmu Vinnetou.

kostel_SV. JAKUBA

Mostar (Bosna a Hercegovina) historické město v údolí řeky Neretvy známé orientálním koloritem, starobylými tureckými domy a slavným kamenným Starým mostem „Stari most“, spojené s výletem poutního místa Medžugorje, centrem náboženského života je kostel Sv.Jakuba.

Městečko Imostski ve vnitrozemí, Modré a Červené jezero patří k vzácným krasovým jevům.

Žádný návštěvník by určitě neměl vynechat návštěvu do NP Biokovo 36 km dlouhý a 9,5 km široký horský hřeben s jeho nejvyšší horou Sv.Jure 1762m n.m., ze které je nádherný výhled na pobřeží a přilehlé ostrovy (31 km autem z Makarské a pěší výstup z vesnice Makar po značené horské stezce trvá 5-6hodin). První pěkný výhled je z vyhlídky v sedle Staza 897m n.m., kde je velmi příjemné posezení v restauraci „Vrata Biokova“. Další překrásný výhled je z vrcholu hory Vošac 1422m n.m., z které je možno vidět celé pobřeží městečka Makarska s mysy Osejava i Sv.Petar.

BIOKOVO
BIOKOVO VOŠAC_1422 m. n. m. pohled z hory VOŠAC
SV. JURE_1762 m. n. m. SV. JURE_1762 m. n. m.

V lesnatém horském kraji se nachází  jeden z nejkrásnějších výtvorů přírody Chorvatska NP Plitvická jezera – národní park je zapsán na seznamu UNESCO od r.1979 a tvoří ho soustava 16 jezer propojená vodopády a kaskádami ve vápencovém podloží. Barva jezer se neustále mění. Procházkou lesními stezkami přes dřevěné mostky objevíte tajemství pestrého rostlinného a živočišného světa. Plavba lodí po jezeře umocní vaše zážitky s jedinečnou přírodní krásou Plitvických jezer.

PLITVICE
BACINSKA JEZERA
TROGIR
SIBENIK

Bačinská jezera propojená sladkovodní jezera severně od města Ploče. Maximální hloubka dosahuje 28 m. Hladina jezer leží nad hladinou moře a  dno jezer je pod hladinou moře. Jezera jsou obklopena loukami a jabloňovými sady.  Leží zde i několik malých pláží.

Trogir městečko na seznamu památek UNESCO s bohatou historií. Trogir vznikl na místě řecké osady Tragurion. Relief s bohem příznivého okamžiku - Kairos se nachází v benediktinském klášteře u kostela sv. Nikoly u Mořské brány.

Šibenik malebné městečko, které se nachází 12km od NP Krka. Řeka Krka ústí do moře v zálivu u Šibeniku. Katedrála sv.Jakova (sv.Jakuba) patří k nejvýznamnějším ve střední Dalmácii, je zapsána na seznamu památek UNESCO a je postavena z kamene a zvláštností je,že byla postavena bez pojivých materiálů.

[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Biograd na Moru] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska město] [Historie] [Počasí] [Pláže] [Sport a zábava] [Info a podmínky] [Výlety] [Fotogalerie] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Gradac] [Pelješac] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz