Drvenik

Apartmány Aida I

 

Drvenik je vesnice a malebné přímořské letovisko na Makarské riviéře ve Střední Dalmácii, v pozadí pohoří Biokova. Drvenik spadá pod obec Gradac. Drvenik je vzdálen přibližně 30 km jihovýchodně od Makarske, 20 km severozápadně od Gradacu, 96 km jihovýchodně od Splitu a 128 km severozápadně od Dubrovníku.

 

Drvenik je rozdělen na dvě části

Gornja Vala (Horní zátoka) je menší a klidnější než Donja Vala (Dolní zátoka), která je vzdálená několik minut chůze podél pobřeží, ve stínu borovic. Ve vesnici žije okolo 480 stálých obyvatel.

Severně od obce se zachovaly ruiny opevněné protiturecké věže ze 17.století a v části Gornji Drvenik stojí barokně upravený kostel sv.Jiří (Sveti Juraj).

V Drveniku – DonjaVala se nachází malý obchod, pošta, ale především významný přístavkterý je po celý den díky pravidelným trajektovým přívozům převážejícím lidi i automobily spojen s nedalekým ostrovem Hvar (přístavní město Sućuraj). Je zde rovněž možnost lodní dopravy na Korčulu a na poloostrov Pelješac. Pro přepravu je možné kromě trajektů společnosti Jadrolinija využít i menších plavidel: Hvar taxi na Hvar či Mali Zoran na Pelješac a podél pobřeží. Jak Korčula, tak i Hvar a Pelješac jsou z Drveniku na dohled.

 

Drvenik poskytuje příjemné prostředí pro trávení klidné dovolené u průzračného moře

Drvenik pláže

Drvenik nabízí svým návštěvníkům překrásné oblázkové pláže obklopené starými borovicemi a krásné čisté moře. Toto místo je také vhodné pro rodiny s dětmi.

 

Výlety a sport

Kromě koupání a opalování na pláži jsou  příjemné dlouhé procházky kolem moře, pěší turistika, cyklistika a široký výběr dalmatských specialit v restauracích a hospůdkách. Dále se zde nachází obchod, pošta, kavárny, bary,...

Blízkost
pohoří Biokova, Makarská, Split, Trogir, Medžugorje, Dubrovník a mnoho dalších zajímavých destinací, stejně jako trajektový přístav na ostrovy Hvar a Korčula, nabízí možnost různých jednodenních výletů.

Místní půjčovna nabízí kromě malých dřevěných člunů, kajaků, šlapadel, i motorové čluny, vodní skútry, vodní lyžování nebo jízdu na banánu. K dispozici je rovněž zapůjčení kol, ranní rybaření na moři, profesionální potápění či rozličné hromadné výlety lodí.

[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Biograd na Moru] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska město] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Foto Drvenik] [Apt Aida I] [Gradac] [Pelješac] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz