Sport, kultura a zábava - město Makarska

Mezi sporty u pobřeží moře patří  tenis, golf, vodní sporty (potápění, šnorchlování, paragliding), turistika (možnost vysokohorských túr do pohoří Biokovo), cyklistika (cyklistické stezky v oblasti Vašeho ubytování Makarska) zapůjčení jízdních kol, mopedů, aut,pronájem lodí, vodních skútrů, lodní výlety s ochutnávkou vín a ryb, surfování.

BIOKOVO VOŠAC_1422 m. n. m. SV. JURE_1762 m. n. m.
přístav MAKARSKA město barokní kostel_SV. MARKA cestičky v MAKARSKE

PŮJČENÍ  horských KOL (doporučujeme vám kam si zajet – čtěte :-):

I.stupeň zdatnosti :-)
V Makarské jsou cyklistické stezky při pobřeží s jízdou na pohodu pod borovicemi do dalších přímořských měst s případným odložením kola na pláži, vykoupáním se v moři a plácnutím se na pláži na sluníčku s pivínkem :-).

II.stupeň zdatnosti :-)
Z Makarské po cyklistických stezkách si můžete na kole vyšlapat s troškou větším úsilím do podhůří Biokova ,kde jsou překrásné malé kouzelné vesničky s nezapomenutelnými výhledy na Makarskou, moře a ostrovy Brač,Hvar. Zde se doporučuje na výstup voda a na sjezd jedno pivko nevadí :-).

III.stupeň zdatnosti :-)
Pro ty nejzdatnější - z Makarské po cyklistické stezce si můžete zajet do NP Biokova, dát si pěkně do těla :-) a vyšlápnout si až na nejvyšší horu Biokova  Sv.Jure 1762 m n.m a odměnit se neopakovatelným pohledem na celé pohoří Biokovo. Ten pohled se doopravdy vyplatí a nikdy nezapomene.

V případě,že začnete 6km před Sv.Jurem 1762 m n.m. kolabovat, máme pro vás super variantu :-). Na rozcestí sjedete pod horu Vošac 1422 m n.m., přivážete si kolo ke stromu, v případě totálního vyčerpání „zahodíte“ :-),ale to nedoporučujeme, sjezd zpět bude super, pojedete s větrem o závod. No,ale než si dáte rychlý sjezd, „odpočiňte si“ :-) malým 20-35 minutovým výstupem na horu Vošac 1422 m n.m. a tam budete odměněni překrásným výhledem na celou Makarskou s mysy Osejava ,Sv.Petar, ostrovy Brač a Hvar, no nádhera.
Ten, kdo si nechce odpočinout výstupem na Vošac, tak se může nasvačit (je tu pěkné přírodní posezení stoly,lavice), zalomit to v lese a hoďku si zdřímnout a hlídat kamarádům kola :-), taky fajn varianta.

Jestliže vaše síly začnou již docházet v půlce cesty na Sv.Jure 1762 m n.m., neklesejte na mysli :-), máme pro vás opět variantu - pěkný výhled z vyhlídky v sedle Staza 897m n.m., kde je velmi příjemné posezení v restauraci „Vrata Biokova“, s farmou, koně,... Zaručujeme vám,že i tady nebudete litovat a užijete si to.

MAKARSKÉ KULTURNÍ LÉTO

Makarské_KULTURNÍ LÉTO RYBÁŘSKÁ NOC RYBÁŘSKÁ NOC

V letních měsících se ve městě Makarska konají v rámci Makarského kulturního léta rozmanité akce. Koncerty vážné, folklorn, rockové a populární hudby, divadelní a jiná představení.

Nejoblíbenější akcí bývá Rybářská noc, což je lidová slavnost, konající se v přístavu za doprovodu místních pěveckých skupin, spojená s ochutnávkou výborných rybích pokrmů a typických tradičních jídel a další velmi oblíbenou akcí je Noc Kalargy.

TORTA_MAKARANA VINO a PRŠUT
TORTA_MAKARANA
[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Biograd na Moru] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska město] [Historie] [Počasí] [Pláže] [Sport a zábava] [Info a podmínky] [Výlety] [Fotogalerie] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Gradac] [Pelješac] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz