Gradac

Apartmány Vila Vice

 

Gradac je nejjižnější turistická vesnička a malebné přímořské letovisko, kterým v podstatě končí Makarská riviéra - Střední Dalmácie, v pozadí se nachází pohoří Biokovo. Gradac je umístěn na půli cesty mezi Splitem a Dubrovníkem a má cca 1200 obyvatel.

 

Gradac se poprvé pod dnešním jménem vzpomíná roku 1649. Dostal jméno podle hradu, který se nachází na návrší nad dnešním kostelem sv. Michala.

Starší část obce Gradac se nachází na svahu kopce. Zdejší dominantou je kostel sv.Michala (Sveti Mihovil) založený roku 1852. Uvnitř uvidíte kamennou křtitelnici a oltáře se sochami, z nichž nejzajímavější je zřejmě socha sv.Rocha. Někdejší osídlení v době antiky dokazují nálezy mincí ,hrobů a nepatrné zbytky staveb.

Novější část obce Gradac se táhne podél dlouhé pláže.

 

Gradac poskytuje překrásné prostředí s mírným podnebím pro trávení klidné rodinné dovolené u křišťálově čistého moře a skvostných pláží.

Gradac pláže, krajina

Riviéra Gradac je dlouhá cca 16 km, z toho má 10 km oblázkových pláží. Takový poměr přírodních oblázkových pláží ve vztahu k celkové délce pobřeží je opravdu ojedinělé ve vodách východního Jadranu.
 
Kromě výjimečné přírodní krásy krajiny,
moře je dokonale čisté, azurově modré a tak průhledné, že vidíte až na dno.  Kontrastem pobřeží jsou stěny nedalekého tajemného Biokova – horského masivu, který představuje světový fenomén podle počtu a celkové délky jam, jeskyní a dalších specifických krasových útvarů.

 

Výlety a sport

Kromě koupání a opalování na pláži jsou  příjemné procházky kolem moře, pěší turistika, cyklistika a široký výběr dalmatských specialit v restauracích a hospůdkách. Dále se zde nachází obchody, pošta, kavárny, bary,...

Blízkost
pohoří Biokova, Makarská cca 40km, Omiš (rafting na řece Cetina) Split cca 90km, Medžugorje cca 70km (BiH), Mostar cca 85km (BiH), Baćinská jezera, Safari na řece Neretva, Archeologické muzeum Narona u Vidu, Dubrovník cca 110km a mnoho dalších zajímavých destinací, nabízí možnost různých jednodenních výletů. Stejně jako jednodenní výlety na lodích, které několikrát denně připlouvají ze sousedního městečka Drvenik, na blízké ostrovy Hvar a Korčula, (lodí na poloostrov Pelješac z městečka Ploće, nebo z ostrova Korćula).

Místní půjčovny nabízí šlapadla, motorové čluny, vodní skútry,… K dispozici je rovněž zapůjčení kol, rozličné hromadné výlety lodí,…

[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Biograd na Moru] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska město] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Gradac] [Foto Gradac] [Apt Vila Vice] [Pelješac] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz