Omiš

Apartmány Milivoj

 

Romantické městečko Omiš je centrem tzv. Omišské riviéry, která se nachází mezi městy Split a Makarska, což je výhodou pro návštěvu zajímavých míst této oblasti. Hned za ním se zvedá masiv pohoří Mosor.
 
Omiš leží asi 25km jihovýchodně od Splitu při ústí řeky Cetiny, která zde vytvořila hluboký kaňon, kterým se vlévá do moře.

 

Letovisko je známé svou rozlehlou písečnou pláží, která byla vytvořena vyústěním řeky Cetiny a proto je Omiš oblíbeným místem pro rodinné dovolené s dětmi a samozřejmě také díky působivé přírodní scenérií.
 
Omiš je známým a oblíbeným turistickým městečkem s pestrou nabídkou pro své návštěvníky. V okolí je spousty krásných rybářských vesnic lemovaných
oblázkovými plážemi.

Letovisko také nabízí řadu výletů za okolními historickými památkami a možnost sportovního vyžití.

Z městečka je možné podniknout výlet na lodi
velkolepým kaňonem řeky Cetiny k vodopádům Velika a Mala Gubavica či k Radmanovým mlýnům (Radmanove mlinice). Velice oblíbeným je rafting v peřejích řeky Cetiny, který je možno v doprovodu zkušených průvodců absolvovat.

Sportovní aktivity Omiše

Možnost půjčení kajaku, wind-kite surfing, climbing zdarma, treking, canyoning, rafting.

 

Výlety do okolí Omiše

Trogir, Split, Dubrovník, Makarska, ostrov Šolta, ostrov Hvar, ostrov Brač.

 

Historie Omiše

Omiš byl nejprve ilyrskou, poté řeckou a římskou osadou. Ve 12. až 15.století byl sídlem pirátů, kteří se sem přemístili z delty Neretvy po prohrané bitvě s Benátčany, kteří r.1444 město definitivně obsadili.

Památky Omiše

Ve starém městě stojí barokní  kostel sv. Michala z roku 1629, který vyniká krásným průčelím, ale také hodnotným interiérem. Ze staré části města se můžete vydat k pozůstatkům bývalé pirátské pevnosti Mirabella (Peovica).

Ještě výše 311m n.m. se nacházejí ruiny benátské pevnosti Starigrad odkud je nádherný výhled na město.

[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Biograd na Moru] [Riviera Omiš] [Foto Omis] [Apt Milivoj] [Makarská riviera] [Makarska město] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Gradac] [Pelješac] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz