Akce a Novinky z Makarske

Byli bychom velice rádi, aby se “Akce a Novinky” staly koutkem, který propojuje život občanů města Makarska s Vámi, lidičkami, kteří jste již toto malebné místo navštívili a nebo Ti, kteří jej teprve poprvé navštíví a získali tak touhu se vrátit. Důvodů proč se vracet do krásné země Chorvatsko je nepřeberné množství.

Akce též najdete na SFIRMY.CZ.

NOVINKY

ubytování v apartmánech - klidné město Igrane na Makarské riviéře

poloostrov Pelješac
ubytování v aparmánech ve městě Trpanj

ostrov Brač
Villa Aria, městečko Postira
 

možnost ubytování nedaleko Plitvických jezer
doporučujeme jako odpočinkové místo, kdo nechce řídit přes noc

HOTEL Bonaca a Villa Nika
 
• ubytování po celý rok
• polopenze
• ubytování i pro sportovní kluby s přizpůsobenou stravou, včetně sportovního zázemí
• pro soustředění, kurzy, ozdravné pobyty, fitness, školy,…

KEMP Jure - jediný v Makarské cca 100m od moře a blízko centra města
 
• bungalovy, mobilní domy, cca 120 míst pro vaše stany a karavany
• možnost polopenze

HOTEL BONACA
KEMP JURE

Zprostředkování AUTOBUSOVÉ dopravy

VÝLETY LODÍ

Překrásný celodenní lodní výlety, tzv. Fish picknic (grilované ryby a maso, saláty, z pití víno, Rakije, džus…klasická Dalmácká hudba), na ostrovy Brač a Hvar (s koupáním na vyhlášené pláži Bol) , Korčula.

 

VÝLET do NP BIOKOVO zakončený skvělým piknikem
(grilované maso, čevápi, víno, Rakije, dalmácká hudba)

NP Biokovo 36 km dlouhý a 9,5 km široký horský hřeben s jeho nejvyšší horou Sv.Jure 1762m n.m., ze které je nádherný výhled na pobřeží a přilehlé ostrovy . První pěkný výhled je z vyhlídky
v sedle Staza 897m n.m.. Další překrásný výhled je z vrcholu hory Vošac 1422m n.m., z které je možno vidět celé pobřeží městečka Makarska s mysy Osejava i Sv.Petar.

NP BIOKOVO nad Makarskou

PŮJČENÍ horských KOL ( zde klikni :-)

 

MAKARSKÉ LÉTO červen - září

Lidové (klapské) večery, pop - rock koncerty, folklorní večery, divadelní představení, koncerty klasické hudby, zábavné koncerty. Atraktivní jsou četné rybářské večery, letní karneval, festival klap (sborů) za doprovodu mandolín a kytar. Noc Kalalarga. Sportovní programy. Během Makarského léta si každý návštěvník může vybrat podle svého vkusu z programu, který se snaží zachovat a představovat symboly zdejších tradic.

foto_makarske_leto02

 

CHORVATSKÁ KUCHYNĚ JE VELMI PESTRÁ

Každý návštěvník by měl okusit co největší množství místních specialit, jejich vůně a chuť je podstatným doplňkem celkové atmosféry. Vyhlášenou pochoutkou je pršut, dalmatská vepřová šunka. Další specialitou chorvatské kuchyně je pečené telecí nebo jehněčí maso připravované pod železným poklopem, tzv. pekou. Pro přímořské oblasti jsou typické plody moře (olihně, chobotnice atd.) a rybí speciality (Komarča,Lubin tj.mořský okoun,Skuša tj.Makrela, Tuna, atd.), díky nimž patří dalmatská kuchyně mezi nejzdravější, ryby se připravují grilované, dušené a vařené. Nedílnou součástí dalmatské kuchyně je zelenina, která je součástí každého hlavního chodu a ovoce. Mezi moučníky patří fritule (koblihy) a nepřeberná nabídka zmrzlin.

Součástí chorvatské kuchyně je samozřejmě nabídka vynikajících červených (Plavac, Kaštelet, Merlot) a bílých (Žlahtina, Malvazija) vín,  pálenka Rakija Lozovačka, pivo Karlovačko, Ožujsko, Pan, neodmyslitelnou součástí každodenního života je v Chorvatsku tradice pití silné kávy, kvalitní olivový olej, domácí sýry kozí, ovčí a vždy čerstvý voňavý chorvatský chleba.

DOMACI PRSUT
PIVO OZUJSKO
[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Biograd na Moru] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska město] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Gradac] [Pelješac] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz