Igrane

Apartmány Anisija

Apartmány Durdica

Apartmány Grgo

Apartmány Silvana

Apartmány Jana

Apartmány Josip

Apartmány Tiho

Apartmány Sanda

 

Mìsteèko Igrane se nachází na Makarské riviéøe ve støední Dalmácii a leží cca 17km od mìsta Makarska. Staré obnovené domy jsou situované na prudkém svahu pod pohoøím Biokovo, tvoøí harmonický celek s cca 420 obyvateli, které sestupují smìrem k moøi. Je zde pøístav a dlouhá oblázková pláž.

 

Igrane je velice klidná a malebná obec. Lidé zde žijí z turismu a z prodeje oliv, které rostou na stupòovitých terasách kolem celé osady. Pøímo v pøístavu stojí budova „Uljarská zadruga“, tedy olejáøského družstva.

 

Nad Igrane uprostøed olivových hájù stojí kostelík sv.Michala z 11.století. V blízkosti malého pøístavu bylo roku 1760 vybudováno barokní letní sídlo Šimiæ-Ivaniševiæ. Sarkofágy nalezené na høbitovì svìdèí o existenci osady i v øímské dobì a jméno Igrane je poprvé zmiòováno roku 1466.

 

Igrane je dobrý výchozí bod pro rùzné výlety do okolí: národní park Biokovo, mìsto Dubrovník, ostrovy Braè, Hvar, Korèula, mìsto Split, Trogir. Igrane je cca 100km od Mostaru a Medžugorje ve státì Bosna a Hercegovina.

mapa_foto_Igrane02
[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajù] [Chorvatsko] [Biograd na Moru] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska mìsto] [Veliko Brdo] [Igrane] [Foto Igrane] [Apt Tiho] [Apt Durdica] [Apt Anisija] [Apt Grgo] [Apt Jana] [Apt Josip] [Apt Silvana] [Apt Sanda] [Živogošæe] [Drvenik] [Gradac] [Pelješac] [Braè] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létì
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz