Město Trpanj a UBYTOVÁNÍ

Apartmány Mare

Apartmány_MARE

 

TRPANJ - MĚSTO

Trpanj je rybářské město s malým přístavem. Leží na severozápadním pobřeží poloostrova Pelješac v Neretvanském kanálu, na úpatí kopců Velji vrh (474 m) a Viter (629 m). Žije zde asi 870 obyvatel, jejichž hlavní činností je zemědělství a turismus. Trpanj je spojena trajektem společností Jadrolinija z přístavu Ploče na pevnině. Do Trpanje vede přivaděč z Pelješacké transverzály.

 

Trpanj je nejznámější turistickou destinací na severozápadním pobřeží polostrova Pelješac. Je známá zátokou Blace s léčivým mořským blátem - peloid. Nachází se na konci promenády, která se táhne od opuštěné továrny na ryby, asi kilometr a půl od centra Trpanje.

V letní sezoně se na hlavní promenádě konají kulturní akce spojené s tradičními jadranskými večery. V obci působí supermarket, pošta, řezník, restaurace a různé stánky se suvenýry.

Zátoka_BLACE

 

Oblast Trpanje má středomořské klima s klimatickými rozdíly vyplývajícími z pásma vysokých hor v blízkosti pobřeží. Pelješacká oblast je světoznámá i produkcí vína. V Trpanji jsou vinotéky nabízející tradiční pelješacká vína Prošek, Rukatac, Plavac, Postup i Dingač.

Zajímavostí je, že se kolem půlnoci Trpanjí táhne teskné dlouhé vytí šakalů. Jsou to psovité šelmy, které byly na Pelješac uměle vysazeny v 19.st.za účelem biologického boje proti jedovaté zmiji růžkaté.

Historie Trpanje: je prvním místem ,kde chorvatský jazyk byl oficiálně upřednostněn před italštinou.
Uprostřed města stojí
barokní kostel Panny Marie Karmelské (Gospa od Karmela) s hodnotným renesančním oltářem.

První a nejdůležitější kostel Trpanje je Kostel sv.Petra a Pavla, který se nachází nedaleko základní školy.

Kostel_sv. Petra a Pavla

 

Na ostrůvku v přístavu najdete sochu Matky Boží, ochránkyně rybářů a města Trpanj.

K Trpanji patří i  vesnice Donja Vručica, Duba Pelješka a Gornja Vručica.

Socha_MATKY BOŽÍ

Zátoka Divna

Pláž Duba

Pohled na zátoku Divna

Socha Matky Boží - Trpanj

Promenáda Trpanj

Přístav Trpanj

Hlavní pláž Trpanj

Město Trpanj

Pohled na Trpanj

Kostel sv. Petra a Pavla

OPuštěná továrna na ryby

Cesta z města k pláži

Pláž blízko zátoky Blace

Pláž Divna

[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Biograd na Moru] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska město] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Gradac] [Pelješac] [Foto Peljašac] [Trpanj] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz